Privateinternetaccess İnceleme

Private Internet Access internet güvenliği konusunda özelleşen Amerika merkezli bir şirket olan London Trust Media Inc. tarafından sunulan Sanal Özel Ağ [Virtual Private Network (VPN)] servisidir. Şirket misyonunu interneti orijinal durumuna geri döndürmek olarak belirtmiştir, yani sansür ve gözetlenme korkusundan uzak, özgür bir keşif ortamına.

VPN hizmeti birçok kullanıcıya hitap eder ve sansürleri atlatma tekniği olarak güvenli ve gizli bir internet ortamı sağlar. Aynı zamanda kullanıcıları veri takibi, hacking, gözetlenme ve izlenme gibi birçok internet tehlikesinden korur.

Nasıl Çalışır

İstemci yazılımının kurulumundan sonra Private Internet Access çok katmanlı güvenlik ve gizlilik hizmeti sunar. Bu katmanlardan biri IP maskelemedir. Kullanıcının IP’si sunucu üzerinden tünellenerek gizlenmiştir. Bu, kullanıcının kendi kimliğini gizleyerek sunucunun IP’sini kullanmasını sağlar ve izlenme ihtimalini ortadan kaldırır.

Kullanıcının gerçek adresi gizlendiğinden, VPN sansürden kurtulmak ve bağlantı noktasına bağlı kısıtlamaları kaldırmak için kullanılabilir. Örneğin, İngiltere’den bağlanan bir kullanıcı Amerika’daki bir sunucuyu seçerek yalnızca Amerika’dan erişime açılmış bir içeriğe ulaşabilir.

Buna ek olarak bütün internet trafiği güvenliği maksimuma çıkarmak için şifrelenir. Bu, izlenmeyi ve verilerin çalınmasını önler. Şifreleme olmaksızın kullanıcıların bağlantıları, hesapları ve kişisel dosyaları hacker ataklarına ve yetkisiz girişlere karşı savunmasızdır.

Güvenlik

Sunulan hizmet Blowfish CBC algoritmasını temel alan şifreleme teknolojisiyle çalışır ve standart olarak OpenVPN protokolü kullanılır. Ancak IPSec/L2TP, SOCKS5 ve PPTP de dahil olmak üzere diğer protokolleri kullanmak da mümkündür. Her birinin diğerlerine göre artıları ve eksileri olan bu protokoller arasında geçiş ayarlardan yapılabilir.

Private Internet Access kullanıcıların işlem kaydını tutmaz. Bu, girdiğiniz internet siteleri, indirdikleriniz, e-mail’leriniz ve diğer haberleşmeleriniz izlenmiyor ve kaydedilmiyor demektir. İnternet servis sağlayıcınız bile bu bilgilere ulaşamaz.

Sunucular

Private Internet Access çeşitli ülkelerdeki sunucularla çalışır. Bunlar: Fransa, ABD, Kanada, Birleşik Krallık, İsviçre, Hong Kong, İsveç, Almanya, Romanya ve Hollanda.

Ücretler ve Ödeme Yöntemleri

Diğer benzer hizmetlerde olduğu gibi VPN çeşitli paket seçenekleri halinde gelir. Standart aylık paket ücreti 6,95$’dır, oldukça uygun bir ücret. Uzun süreli paketler için indirimler mevcuttur. 6 aylık paketin toplam ücreti 35,95$, senelik paket ise 39,95$ (aylık 3,33$).

Çok geniş ödeme seçenekleri bulunmaktadır; Visa, MasterCard, American Express, PayPal, Amazon Payments, Google Checkout ve daha bir çoğu. Bu hizmet aynı zamanda Bitcoin kabul eden VPN servislerine bir örnektir. Bu, güvenliği ve gizliliği maksimuma çıkarır. Special: VPN Coupon.

Uyumluluk

Private Internet Access’in büyük artılarından bir tanesi, sunulan geniş uyumluluk seçenekleridir. Birçok çeşitli cihazda ve işletim sisteminde kullanılabilen hizmetin kurulum kılavuzlarından en popüler olanlarının linkleri şunlar:

Windows: https://www.privateinternetaccess.com/pages/client-support/#windows_openvpn
Mac OSX: https://www.privateinternetaccess.com/pages/client-support/#macosx_openvpn
Ubuntu: https://www.privateinternetaccess.com/pages/client-support/#ubuntu_openvpn
Android: https://www.privateinternetaccess.com/pages/client-support/#android_pptp
iOS: https://www.privateinternetaccess.com/pages/client-support/#iphone_pptp

Diğer rehberlere şuradan ulaşabilirsiniz: https://www.privateinternetaccess.com/pages/client-support/

Müşteri Desteği

İş müşteri desteğine gelince Private Internet Access’in adım adım tariflerden ve destek merkezinden oluşan oldukça geniş bir müşreti destek sayfası olduğunu görüyoruz. Destek merkezi temel olarak, basit sorulardan teknik detaylara kadar ürünün birçok özelliği ve karşılaşılabilecek birçok sorun için ayrıntılı bilgi sunan geniş bir bilgi bankasıdır.

Esktra destek isteyen kullanıcılar için canlı destek ve destek çağrısı seçenekleri bulunmaktadır. Cevap süresi değişiklik göstermekle birlikte her iki destek birimi de işinin ehli bir teknik ekip tarafından yürütülmektedir.

Tara: privateinternetaccess.com