Hidemyass.com İnceleme

Neden “Hide My Ass” VPN kullanarak kendimi gizleyeyim?

Eğer ana akım medyayı dinleyecek olursanız, Sanal Özel Ağ [Virtual Private Network (VPN)] kullanmanın tek nedeni tarama geçmişinizi yok etmek ve yasadışı ya da ahlaksız işlerinizi gizlemeye çalışmaktır. VPN kavramını karalamaya ve herkesi suçlu ve sapıklardan başkasının VPN kullanmaya kalkışmayacağına ikna etmeye yönelik sistematik bir kampanya yürütülmektedir. “Hide My Ass” [kıçımı gizle] gibi bir isim seçmenin de esasen “iyi niyetli” bir hizmet imajı verdiği söylenemez. Fakat VPN silah gibidir, değerini ortaya koyan şey ne olduğu değil nasıl kullanıldığıdır.

İnternet ilk ortaya çıktığında, küresel bir bilgi paylaşım sisteminin ulusal ve politik sınırlardan azade bir ortamda araştırma ve haberleşmeyi optimize edeceği yönünde bir hayal vardı. Doğal olarak, internet halkın kullanımına açıldıktan 17,2 saniye sonra ilk yazı-tabanlı role playing oyunu, bundan 14 saniye sonra ilk müstehçen fotoğraf, ve bundan 13 saniye sonra ilk reklam ortaya çıktı.

Oyun endüstrisi bu yeni ortama hemen adapte olurken, ses ve video endüstrileri o kadar hızlı davranamadılar; sanal dünya için yeni bir iş modeli geliştirmek yerine gerçek dünyada var olan iş modellerini internete uygulamaya çalıştılar ve IP adreslerine dayanarak lisanlama yapmayı denediler.

Hidemyass VPN Hız Tesleri

hidemyass_uk_speedof.me_14-06-01

HidemyAss’ın Almanya’daki Hızı

hidemyass_india_speedof.me_14-06-18

HidemyAss’ın Hindistan’daki Hızı

hidemyass_uk_speedof.me_14-06-18

HidemyAss’ın İngiltere’deki Hızı

hidemyass_bangkok_speedof.me_14-06-01

HidemyAss’ın Bangkok’taki Hızı

Testlerden de görebileceğiniz gibi, Hidemyass VPN’lerinin hızı sunucunun nerede olduğuna ve sunucunun yüklülük oranına göre büyük değişiklik göstermektedir.

Hidemyass sektöre yeni giren bir şirket değil, 2005’ten bu yana hizmet vermekte. Zamanı ve ellerindeki kaynakları iyi kullanarak 120 bin IP adresine ve 190 ülkede hizmet veren 940 sunucuya sahipler. Haritadaki yeriniz neresi olursa olsun, HMA’nın ücretsiz ya da Profesyonel paketlerinden birini kullanarak dünyanın neredeyse her yerindeki içeriğe ulaşabilirsiniz.

Dahası, Hidemyass size sunuculardan rastgele bir tanesini vermek yerine, bağlanabileceğiniz sunucular üzerinde hız testi yapmanıza olanak verecek araçları sağlayarak amaçlarınız için en uygun olanı seçme fırsatı sunuyor. Eğer büyük bir dosya indirecekseniz biraz daha yavaş bir sunucu size yetebilir ama video izleyecek ya da oyun oynayacaksanız en hızlı sunucu en iyisidir. HMA kullanıcı aktivitelerinin bir kaydını tutar: gerçek IP’niz, giriş ve çıkış zamanınız, sunucular üzerinde hangi IP’leri kullandığınız.

Hidemyass Kullanıcı Arayüzü:

Pano: Giriş bilginizi, ülkenizi ve hangi protokolü kullanacağınızı seçin ve işte hazırsınız.

Hidemyass VPN istemcisinden direkt olarak üyeliğinizi yenileyebilirsiniz.

Yükleme dengeleyicisi ile otomatik olarak en hızlı VPN’i kullanabilirsiniz.

 

 

Eğer bir proxy kullanarak bağlanıyorsanız, istemciyi proxy için kolayca ayarlayabilirsiniz.

HMA Pro VPN istemcisiyle her 30 saniyede bire varan aralıklarla IP’niz değişir.

İstediğiniz ülkedeki sunucudan kolayca IP adresi edinebilirsiniz.

Ayrıca, sunucu bölgesini geniş seçenek listesinden seçebilirsiniz.

With secure IP bind you force specific applications to work only over a VPN connection.

Güvenli IP desteği sayesinde belirli uygulamalara yalnızca VPN üzerinden çalışma koşulu koyabilirsiniz.

Hydemyass Hız Rehberi ile sistemdeki sunucuların yükleme, indirme ve ping hızını kolayca test edebilirsiniz. HMA VPN hizmetini kullanmak online alışkanlıklarınızı sürdürmenizi sağlar, böylece Netflix’te yasal olarak kaydolduğunuz video içeriğine yoldayken bile erişiminizi sağlayabilir, ayrıca spam’lardan, dolandırıcılardan ve kişisel bilgilerinizin peşinde olan diğerlerinden kurtulabilirsiniz. Fakat yasadışı bir şey yapacaksanız dikkatli olun – Lulzsec hacker’ı Cody Kretzinger (Sabu) vakası, Hidemyass’in otorilerden yeterince büyük bir baskı geldiğinde kullanıcı bilgilerini FBI’a verdiğini göstermiştir.

Tara: hidemyass.com