VyprVPN İnceleme

VyprVPN hizmetinin sahibi köklü internet servis sağlayıcısı Golden Frog’tur. 1994’ten bu yana internet servisi sektöründe var olan şirketin ürünlerinden biri de Giganews, en iyi Usenet sağlayıcılarından biri. VyprVPN’den Sanal Özel Ağ [Virtual Private Network (VPN)] hizmeti almanın sağladığı yenilikçi özelliklerden biri, sunulan her üç ücret paketinin de şirketin ayrı bir hizmeti olan Dump Truck ile bulut depolama özelliğiyle birlikte gelmesi. Bu VPN sağlayıcısı 48’tan fazla sunucu lokasyonuyla 700 sunucuya ve dünya çapında 200 binden fazla IP’ye sahip. Üç VyprVPN paketi de önceden ödeme indirimiyle aylık ya da yıllık olarak ödeme kabul ediyor. Basic, Pro ve Premier seçeneklerinin her biri sınırsız veri kullanımına olanak tanıyor. Aynı zamanda üç ya da daha fazla kullanıcının aynı anda kullanabileceği profesyonel işyeri paketi de bulunmakta. Günlük dosyalarını kaydetmezler (Leviathan Security Group tarafından doğrulandı)!

VyprVPN’in aynı zamanda DNS hizmeti de sunması harika bir özellik. VyprDNS ile anonimliğiniz ve güvenliğiniz bir üst aşamaya taşınıyor. DNS alan adlarını (ör. www.vpnhizmeti.net) bilgisayar tarafından okunabilen IP adreslerine çeviriyor. Bu IP adresleri ile bilgisayar hedef sunucuyla iletişim kurabiliyor. Maalesef internet kullanıcılarının çoğu kendi internet servis sağlayıcılarının DNS sunucularıyla internete bağlanıyor, böylece sağlayıcılar kullanıcının hareketlerinin kaydını tutabiliyor ve belirli internet sitelerine VPN aktifken bile sansür uygulayabiliyorlar. Fakat VyprVPN, VPN servisine VyprDNS’i ekleyerek bu problemi ortadan kaldırıyor.

Vypr VPN’in yazılım arayüzü:

VyprVPN’in arayüzü sade ve iyi tasarlanmış: Büyük buton ile basitçe bağlantıyı başlatıp bitiriyorsunuz. Aynı zamanda bağlantı durumunu ve indirme-yükleme hızınızı kolayca görüntüleyebilirsiniz. IP adresiniz, bağlantınızın ne kadar süredir kurulu olduğu, hangi protokolü kullandığınız, NAT güvenlik kalkanı durumu da gösterilir. Sağ üstteki küçük ikona tıklayarak daha teknik ayarlara erişebilirsiniz.

VyprVPN internet güvenliği ve hız sağlamak için tasarlanmış tescilli bir teknoloji sunar. Golden Frog, sunduğu hizmetin piyasadaki en hızlısı olduğunu iddia ediyor, fakat hızınız tabii ki gene de bağlandığınız sunucunun yoğunluğuna bağlı. Golden Frog bütün sunucularına tamamıyla hakim ve hepsinin hız açısından optimize edildiğini söylüyor.

Kullanıcılar kısıtlayıcı şartlardan uzak, sınırsız kullanım ve indirme kotasına, ve hiçbir ücret ödemeden sunucu değiştirme hakkına sahipler. İnternet sitelerince bloklanmış ya da bağlanılan yer dolayısıyla belirli yerlere girişleri kısıtlanmış kullanıcılar VyprVPN sayesinde Amerika ya da İngiltere gibi ülkelerdeki sunuculara bağlanarak kısıtlamaların üstesinden geliyor, TV programlarına istedikleri gibi erişip istediği filmleri indirebiliyorlar. Ayrıca kullanıcılar e-ticaret işlemlerinin yapılabileceği yerel bölgelerdeki sunuculara bağlanarak VyprVPN ile kolayca internet üzerinden alışveriş yapabiliyor. Birçok kullanım VPN de porno sitelerini ziyaret etmek için

VyprVPN sunucuları ne kadar hızlı?

VyprVPN sunucularının Almanya’daki hızı (1Gbit/s bağlantı ile test edildi)

VyprVPN sunucularının Amerika’daki hızı (1Gbit/s bağlantı ile test edildi)

VyprVPN sunucularının Amerika’daki hızı (1Gbit/s bağlantı ile test edildi)

VyprVPN sunucularının Avusturalya’daki hızı (1Gbit/s bağlantı ile test edildi)

VyprVPN uygulamasını Windows, Mac, iOS ya da Android işletim sistemine indirir indirmez hizmetten faydalanmaya başlayabilirsiniz. İnternet sitesinde el ile kurulum kılavuzu da bulunmakta. Uygulamayı indirmekte ya da kullanmakta herhangi bir sorun yaşarsanız VyprVPN müşteri hizmetleri yılın 365 günü size yardım etmek için Canlı Sohbet’te bekliyor, aynı zamanda e-mail yoluyla da sorularınıza cevap veriyor.

VyprVPN çoklu şifreleme protokollerini destekler, ve kullanılan NAT güvenlik kalkanı hacker’lar ve botlara karşı güven sağlar. Şuranın altını çizmek gerekir ki VPN servisinin yarattığı internet tünellemesi ile mobil cihazlardan ve WiFi noktalarından yapılan bağlantılar güvence altına alınır. Mobil cihazlarda güvenlik kalkanı pek kullanılmaz, VPN’in sağladığı şifreleme ise sizi internet servis sağlayıcısının izleme ve veri toplamasına karşı bile korur.

Tara: goldenfrog.com