VPN Hizmeti

Hide.Me VPN İnceleme

Malezya temelli Hide.me VPN’in sanal özel ağ [Virtual Private Network (VPN)] hizmeti, önceden uluslararası şirketlerde güvenlik uzmanı olarak çalışmış dünyanın çeşitli yerlerinden bir grup IT uzmanı tarafından oluşturuldu. Önceden özel şirketler için çalışan takım şimdi becerilerini halka sunuyor.

Hide.me şimdiden dünyanın önde gelen VPN sağlayıcılarından, ve kullanıcılara ekstra güvenlik ve gizlilik sunuyor. Aynı zamanda hizmetten faydalanarak bloklanmış, sansürlenmiş ya da herhangi bir biçimde erişimi kısıtlanmış online içeriğe erişmeniz mümkün.

Nasıl Çalışır

Diğer VPN servisleri gibi, HideIP VPN’in de kullanıcılara yeni bir IP ve ekstra güvenlik vermek üzere bir istemci yazılımını var. İndirip kurduktan sonra bu yazılımla Hide.me ağına bağlanıyor. Bunun için internet trafiğiniz şifrelenip dünyanın dört köşesindeki ağdaki sunuculardan biriyle tünelleniyor. Bundan sonra kullanıcının bağlantısı sunucunun adresindenmiş gibi görünüyor. Bu yalnızca kullanıcının kimliğini gizleyerek anonimlik sağlamaz, aynı zamanda bağlantı yerine bağlı kısıtlamaları aşmanız anlamına gelir. Böylece bulunduğunuz yerden normalde erişemeyeceğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz.

Buna ek olarak, kullanıcıya ekstra güvenlik sağlayan bir özellik de bağlantınızın şifrelenmiş olmasıdır. Şifreleme sizi istenmeyen gözetlemelerden, hacking’ten ve diğer tehditlerden korur. Aslına bakarsanız internet servis sağlayıcınız bile sizin nereye girdiğinizi göremez.

Güvenlik

An itibarıyla HideIP VPN hizmeti SSTP, PPTP, L2TP/IPSec ve OpenVPN şifreleme protokollerini destekliyor, yani bayağı geniş bir yelpazede güvenliğiniz istemediğiniz kadar korunuyor. Halka açık Wi-Fi bağlantısı kullanırken bile dışarıdan gelen tehditlere böylece kapalı oluyorsunuz. Dahası, şirketin çok sıkı bir gizlilik politikası var. Kullanıcıların hangi sitelere bağlandığının kaydı tutulmuyor, ne indirdiklerinin ya da kimlerle bağlantı kurduklarının da. Hollanda ve Almanya sunucuları P2P’ye bile izin veriyor, bu da internet servis sağlayıcınız tarafından hiçbir müdaheleye maruz kalmadan istediğiniz dosyayı indirebileceğiniz anlamına geliyor.

Sunucular

Hide.me sunucuları şu ülkelerde bulunuyor: Almanya, Romanya, ABD, İsviçre, Singapur, Hollanda, İngiltere, Kanada, Litvanya, Fas, Lüksemburg ve İzlanda.

Ücretler ve Ödeme Yöntemleri

Üç çeşit paket seçeneği var: Ücretsiz, Plus, ve Premium. Ücretsiz paket ile yalnızca iki yerden bağlanabiliyorsunuz, OpenVPN protokolü yok, ve kota 2 GB. Plus paketinde 20 yerden bağlanabiliyorsunuz, her protokol destekleniyor ve 75 GB kota var. Premium paket sınırsız kota veriyor ve aynı anda beş farklı bağlantıya izin veriyor.

İsminden de anlaşıldığı gibi ücretsiz pakete hiçbir ücret ödemeden sahip olabiliyorsunuz. Plus paketin aylık ücreti 4.16$, bu ücret Premium pakette 9.16$’a çıkıyor. Hizmeti birçok ödeme şekliyle satın alabilirsiniz. Ödeme yöntemlerinden başlıcaları Visa, MasterCard, American Express, PayPal, Bitcoin ve CashU.

Uyumluluk

Hide.me VPN servisleri şu an için PC ve Mac’ler de dahil olmak üzere tabletler, telefonlar ve bir çok cihazda çalışabiliyor. Elle kurulum kılavuzlarından en popüler olanlarını aşağıda sıraladık:

Windows 8: https://hide.me/en/setup/wizard/win8/
Mac OSX: https://hide.me/en/setup/wizard/mac/
iPad: https://hide.me/en/setup/wizard/ipad/
Android: https://hide.me/en/setup/wizard/android/
Routers: https://hide.me/en/setup/wizard/router/
Kurulum kılavuzlarının tamamına şuradan erişebilirsiniz: https://hide.me/en/setup/

Müşteri Desteği

Hide.Me internet sitesi birçok kılavuzu zaten içeriyor, aynı zamanda Sıkça Sorulan Sorular sayfasında birçok soruya cevap verilmiş. Ekstra sorulara forum üzerinden cevap bulmak mümkün.

Eğer bunlardan hiçbiri yardımcı olmazsa, teknik destek ekibiyle direkt olarak irtibat kurabilirsiniz. Bu da sorularınıza çok hızlıca cevap alabileceğiniz e-mail tabanlı yardım sistemi ile yapılıyor.

Tara: hide.me

İnceleme yaz hakkında hide.me