IBVPN / Invisible Browsing İnceleme

Invisible Browsing (görünmez tarama) VPN (ibVPN) ile internette bir hayalet gibi dolaşın. 2003’te kurulan ibVPN ile ilgili ilk göze çarpan şey şirketin dürüstlüğü. “Planlar” sayfasında müşteri memnuniyeti anketi sonuçlarını paylaşmışlar ve hayret verici bir şekilde sonuç “%100 memnuniyet!” değil. Sonuçlar gerçeği yansıtıyor gibi duruyor. Kullanıcıların %49,6’sı sistemden son derece memnunken %39,4’ü hizmetin tatmin edici olduğunu belirtmiş, %10,9’u ise hizmetin yeterli olmadığı görüşündeymiş. Kullanıcıların diğerlerine ibVPN’i önerip önermeyeceklerini sorgulayan bir diğer anket de dürüstçe paylaşılmış görünüyor. ibVPN 24 saatlik ücretsiz deneme süresine sahiptir.

IbVPN’in ikinci göze çarpan özelliği plan yapısı: bir sürü plan var ve açıkçası o sayfa biraz karmaşık olmuş. Ne var ki Canlı Sohbet yetkilileri size farklı seçenekleri anlatmak ve sizin ihtiyacınıza göre en iyi seçeneği size önermek için can atıyorlar. Bir plan özellikle torrent için adanmış. Canlı Sohbet temsilcisi Julian ile bu incelemeyi yapmak için konuştuk, ve son derece profesyonel, yardımcı, bilgili, ürün hakkında hevesi ve coşkusu yerinde bir tavırla karşılaştık. Israrcı ya da agresif de değildi.

IbVPN nerede gezindiğinizin kaydını tutmuyor, fakat şu sayacaklarımızın geçmişe dönük 7 gün boyunca kaydı ellerinde:

VPN bağlantısının tarih, zamanı, ve bağlantı yeri.
VPN bağlantısının süresi.
Kullanılan kota.

Aynı zamanda Gizlilik Politikası’nda belirttikleri üzere Google Ads’da ve diğer üçüncü parti uygulamalarda kullanılmak üzere bazı kullanıcı bilgilerini kayıt altında tutuyorlar (nasıl devre dışı bırakılacağını açıklıyorlar).

IbVPN’in arayüzü

Invisible Browsing yazılımının arayüzü genel seçenekler sayfasıyla başlıyor. Buradan kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz. Aynı zamanda VPN bağlantınızla ilgili mesela hangi paketi seçtiğiniz gibi bilgilere de buradan bakabilirsiniz. Paketinizi “manage account”a (hesabı yönet) tıklayarak değiştirebilirsiniz. Genel ayarlarda, kullanılan protokolü ve sunucunun yerini değiştirmek de mümkün. Eğer bağlıysanız bağlantı durumunuzü gösteren bir imaj da göreceksiniz.

Ayarlar arayüzü işinize yarayabilecek bazı seçenekler de sunuyor. Sistemin sunucu değişikliğinde sizden onay istemesini ister misiniz? Çıkışta onay istenmesini ister misiniz? Uygulamayı her başlattığınızda sistem otomatik olarak bağlantıyı kursun mu? Bu seçeneklere buradan ulaşabilirsiniz.

IbDNS arayüzü hızlı medya akışı için. Esasen ibDNS ile sizin girişinizi kısıtlayan internet sitelerine girebilir, ve normal internetteki hızınızdan ödün vermeden onlardan faydalanabilirsiniz.

Yani bu hizmeti buradan başlatıp durdurabiliyorsunuz. Eğer bir sorunuz varsa “What is ibDNS?” linkine tıklamanız yeterli.

Aynı zamanda ibDNS’le uyumlu ağları da buradan kontrol edebilirsiniz.

İsterseniz öneri ya da deneyimlerinizi paylaşacabileceğiniz yer de burası.

Invisible Browsing yazılımının Hakkında arayüzü IbVPN ekibiyle ilgili bilgiler içeriyor. Onların VPN hizmetini kullanmanın avantajları yazılmış ve bir de her şeyi bir arada sunan istemcileriyle ilgili görüşlerinizi paylaşmanız istenmiş.

Invisible Browsing yazılımının Hakkında arayüzü IbVPN ekibiyle ilgili bilgiler içeriyor. Onların VPN hizmetini kullanmanın avantajları yazılmış ve bir de her şeyi bir arada sunan istemcileriyle ilgili görüşlerinizi paylaşmanız istenmiş.

An itibarıyla ibVPN’in 130’dan fazla ülkede 25000’den fazla kullanıcısı, 80’den fazla sunucusu ve 2000’den fazla IP adresi, beş ülkede proxy’leri var. Platform uyumluluğu Windows, Android, Mac ve iOS’ta var. OpenVPN, L2TP, PPTP ve SSTP protkolleri destekleniyor. Sunucularının bulunduğu ülkeler, sunucu durumları, kullanıcı sayıları, kota kullanım istatistikleri, ve sunucuların hangi paketler için kullanıma açık olduğuna şuradan ulaşabilirsiniz: *******

Plan seçenekleri esnek; bir aylık, üç aylık, altı aylık ve senelik paketler var. Her seçeneği deneyebileceğiz bir ücretsiz deneme sürümü de mevcut, fakat yalnızca altı saatliğine. Yardım sayfasından öğrendimiz üzere, ödeme seçenekleri şöyle:

“… Avantage (yenilemeli ya da tek seferlik PayPal, Alipay, WebMoney, iDeal ve kredi kartı), PayPro (yenilemeli ya da tek seferlik kredi kartı ya da PayPal), Payza, CashU (Orta Doğu ve Kuzey Afrika için ön ödemeli seçenek), WebMoney, AstroPay, Western Union, Perfect Money, PaymenWall ve Bitcoin.”

İnternetteki gizliliğinizi korumaya gelince, ibVPN’in kesinlikle çok iddialı olduğunu söylemek gerekir.

Tara: ibvpn.com

İnceleme yaz hakkında ibvpn.com